piątek, 27 grudnia 2013

Wiek kota

Koty żyjące na wolności dożywają średnio do 8 lat, natomiast koty trzymane w domu osiągają wiek do 20 lat. Na długość życia wpływa szereg czynników takich jak: płeć, styl życia,zwyczaje. Najdłużej żyjącym kotem według księgi rekordów Guinnessa była kotka imieniem Creme Puff (1967-2005),
kotka, która żyła  38 lat i 3 dni.

Kot będzie szczęśliwy kiedy...

1. Będzie miał się po czym wspinać i o co ścierać pazurki.

2. Będziesz się z nim bawił (ale nie zmuszał go do tego)

3.Nie będzie musiał zmieniać właściciela i się przeprowadzać.

4. Będzie miał czystą kuwetę w spokojnym miejscu.

5. Będzie miał  cały czas wodę lub mleko w misce.

6. Jego karma będzie miała wszystkie składniki odżywcze.

W jakim miejscu ustawić kuwetę?

Kuwetę należy ustawić w takim miejscu, żeby nikt się o nią nie potykał, ponieważ kiedy kuweta będzie stała w takim miejscu kot zrezygnuje z korzystania z niej.

sałatka mięsna dla kota p.t: "Mięsna frajda"

                                                                 "Mięsna frajda"


składniki: Pół płata z kurczaka, dwa kabanosy, suszona wędlina w plastrach.

sposób wykonania: Pół płata pokrój na kwadraciki. Kabanosy również pokrój, ale w plastry. Suszoną wędlinę wrzuć razem z innymi składnikami. Wymieszaj wszystkie składniki.                                                                                                                                                                              



suszona wędlinapłat z kurczakakabanosy ( najlepiej cieniutkie)

czwartek, 26 grudnia 2013

dobry żwirek "Benek"

żwirek, który ja używam:

jedzenie dla kota

Moim zdaniem kot je to samo co pies. Mój sąsiad co tydzień kupuje kotu dużą puszkę jedzenia dla psów.
Kot je mięso i pies je mięso więc nie ma żadnej różnicy między jedzeniem dla kota, a dla psa. No a z suchą karmą jest tak samo.

środa, 25 grudnia 2013

poniedziałek, 23 grudnia 2013

Everybody dance now!!!!

celebkitties

Tańczący kotek

choroby kotów







Rex Kornwalijski

kot Rex Kornwalijski

Charakter

Jest kotem żywym, towarzyskim, ciekawskim i wesołym. Uwielbia gonitwy i zabawy, dlatego jest doskonałym kompanem dla dzieci. Jest też wyjątkowo łagodny i pozbawiony agresji, a w zabawie w ogóle nie używa pazurów. Bardzo przywiązuje się do wszystkich domowników w równym stopniu. Nie lubi zostawać sam w domu. Natomiast jego współżycie z innymi kotami zależy od ich charakteru, temperamentu i nastawienia.

Historia

Serena, kotka Niny Ennismore, była zwykłą szylkretową "dachówką". W latach 50. urodziła w miocie pięć kociąt. Cztery z nich wyglądały zwyczajnie, ale piąty kocurek był pokryty falującą, krótką sierścią. Nina nazwała "odmieńca" Kallibunker. Kiedy kocurki dorosły, dało się zauważyć, że oprócz sierści od rodzeństwa odróżnia go także smukła sylwetka, szczupła talia i nietoperzowate uszy.
Cornish Rex Killian
Nina postanowiła przedłużyć tę rasę. W tym celu pokryła Serenę jej nietypowym synem. W miocie urodziły się trzy maluchy z falującą sierścią. Powtórzyła to kilka razy i uzyskała odpowiedni materiał hodowlany. Jednak protoplasta cornishów nie żył długo. Jego miejsce zajął jego syn, Poldhu. Posłużył on do dalszego rozwoju rasy. Został ojcem niebieskiej kotki o imieniu Lamorne Cove. Wysłano ją do Stanów Zjednoczonych, gdzie zapoczątkowała amerykańską linię cornishy. Rasę postanowiono nazwać cornish rex od nazwy miejscowości, w której się narodziła. Uznano ją w Anglii w 1967 roku, a w USA w 1979 roku.

Ciekawostki o kotach

  • 17 lutego odbywa się Światowy Dzień Kota; w Polsce święto to jest obchodzone od 2006 roku.
  • W Japonii kot jest najpopularniejszą maskotką; Maneki Neko, czyli jego figurka z podniesioną łapką w geście zaproszenia, widnieje przy wejściu do domów, biur, sklepów i restauracji; według przesądów zapewnia to m.in. powodzenie w interesach.
  • W 1879 roku w Belgii przeprowadzono próbę zastąpienia gołębi pocztowych kotami; 37 zwierząt wywieziono z Liège do miejscowości położonej w promieniu 30 km, koty wyposażono w odpowiedni ekwipunek i wypuszczono – wszystkie wróciły do Liège, jednak większość pozbyła się w drodze przesyłek.
     
  • Zbyt częste szczepienia w kark mogą grozić bardzo złośliwą chorobą nowotworową, tzw. VAS – Vaccine Associated Sarcoma; aby zmniejszyć szanse na wystąpienie tego nowotworu koty szczepi się nie w kark, ale w łapę; odradzane jest również zbyt częste szczepienie kotów, zwłaszcza jeśli mają one ograniczony kontakt ze światem (nie wychodzą na zewnątrz).
  • Koty białe są szczególnie narażone na wrodzoną głuchotę ze względu na recesywny gen białego futra. Wbrew pozorom, kot biały nie jest albinosem (albinizm u kotów występuje niezmiernie rzadko). Ryzyko wystąpienia głuchoty znacznie wzrasta u kotów białych z niebieskimi oczami (szacuje się że ok. 25% takich kotów nie słyszy)

Kot domowy (historia)

Historia

Przodkiem kota domowego jest kot nubijski – według poglądów większości współczesnych naukowców różnice pomiędzy kotem domowym i nubijskim są tak niewielkie, że należą one do tego samego podgatunku. Istnieją rozbieżności w kwestii daty udomowienia kota. Większość źródeł sugeruje lata 4000–3700 p.n.e., a miejscem, w którym miało do tego dojść, była Nubia. Istnieją jednak dowody (grób kota z Cypru sprzed ok. 7500 r. p.n.e.), że domestykacja kota zaczęła się znacznie wcześniej i trwała kilka tysięcy lat, a jej miejscem był obszar Żyznego Półksiężyca. Już ok. 2000 r. p.n.e. kot był pospolicie hodowany w Egipcie. Początkowo był obiektem kultu, wiązano go z boginią Bastet, a zwłoki kotów mumifikowano. Później zaczęto wykorzystywać go do tępienia gryzoni.
Wyhodowano wiele ras kota domowego, różniących się ubarwieniem, wielkością i długością włosów; współczesne wzorce niektórych starszych ras znacznie odbiegają od ich wcześniejszych cech (jak w przypadku kotów perskich czy syjamskich). Znaczna liczba kotów domowych żyje samodzielnie w miastach (w Polsce są to tzw. koty piwniczne lub dachowce).

Jak wybrać kociaka?

                                      Przy wyborze kociaka należy zwrócić uwagę na :

futro: gładkie, bez kołtunów

skóra: pozbawiona pcheł i innych pasożytów.

uszy: czyste i suche

oczy: brak wydzieliny i widocznej trzeciej powieki

nos:suchy

pyszczek: różowy w środku

zęby: białe

okolice odbytu: brak widocznych objawów biegunki, czyste

brzuch: lekko zaokrąglony, ale nie twardy

niedziela, 22 grudnia 2013

tak śpi mój kot






Tak śpi mój kot

Odgłosy kota

miauczenie dla początkujących:

Ciche "mi,mi" - "Jestem tutaj! Gdzie jesteś?

Wyraźne "miau"- "Hej,ty,chcę czegoś od Ciebie!"

Głośne "miau!"- "Zaczynam się złościć!"

"Brrrrt"-" Dziękuję,dziękuję!"

Długie,jednostajne mruczenie(mrrrrrrrrrrrr)-
"Jak cudownie! Nie przestawaj!" albo-
"Nie martw się, wszystko jest w porządku!"

Długie, modulowane mruczenie (grrrrrrrrr)
- "Wynoś się"

   Mój kot:                                                           

Święta u kota

Nie wiem jak wasze koty, ale mój jak są Święta bardzo lubi bawić się bombkami.Dlatego moja porada jest taka: Szklane bombki zalecam wieszać u góry, a rzeczy plastikowe lub wełniane na dole, wtedy kot nic nie zbije :).




Prawie wszyscy ludzie chwalą się tym co mają albo tym co będą mieć. Ja mam kota. Ale się tym za bardzo nie chwalę. W tym blogu nie będę go opisywać i się nim chwalić, tutaj chcę dawać porady i opisywać zachowanie kotów.

Cześć wszystkim kociarom i kotołakom. W tym blogu chcę napisać co potrzebuje i jak się zachowuje kot.